O nás

Chovatelská stanice Lovely Binisi byla založena v roce 2002, kdy jsme se po letech zkušeností v výcvikem a sportovní kynologií rozhodli věnovat i chovu psů a do oka nám padlo tehdy poměrně neznámé a málo rozšířené plemeno Parson Russell teriér.

Vzhledem k tomu, že samostatné plemeno Parson Russell teriér bylo uznáno FCI teprve krátce, byla v době našich začátků chovatelská základna v Čechách poměrně malá. Z toho důvodu jsme se rozhodli jít cestou importů z ciziny a postupně jsme si dovezli pejsky z Holandska, Rakouska a několik také z Německa.

Náš život s teriéry

S našimi teriéry to byla úžasná jízda, zažili jsme s nimi spoustu zábavy, museli řešit spoustu problémů, poznali jsme spoustu bezvadných lidí, ať už mezi majiteli našich štěňátek nebo mezi kolegy chovateli. Přesto jsme s v roce 2012 rozhodli chov teriérů ukončit. Péče o štěňátka je extrémně náročná, vyžaduje spoustu práce a především času a toho se nám vzhledem k pracovnímu vytížení a rozrůstající se rodině nedostávalo. Na Parson Russelly jsme ale rozhodně nezanevřeli a pejsek tohoto plemene je součástí naší smečky i dnes :-)

Když jsme se po letech rozhodli se k chovu psů vrátit, začali jsme hledat přiměřeně velké nelínající plemeno, bez loveckého pudu. Vybírání bylo náročné, popravdě se táhlo několik let, až rozhodla jedna jediná návštěva v chovatelské stanici Ze Sulické tvrze u paní Stáni Janické. Byla z toho láska k lagotkám na první pohled a za pár měsíců jsme si od Stáni přivezli naší první lagotí fenečku jménem Jonia Nikita ze Sulické tvrze.

Lagotto Romagnolo